Cumhurbaşkanı 2 Martta Rizede
Şehit Emniyet Müdürü Rize'den Dualarla Uğurlandı
2018 Yaş Çay Fiyatı Belirlendi
Cumhurbaşkanı RTE Rizede
Rize Havalimanı Çalışmaları Başladı

Yılın İlk Karı Rize Çamlıhemşine Düştü

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesi Yukarı Kavrun Yaylası bu sabah beyaz örtü ile kaplandı. Kar sürprizi yaşayan yaylacılar hayvanlarını yayladan indirmeye başladı.
Yılın İlk Karı Rize Çamlıhemşine Düştü
Rize'nin Çamlıhemşin ilçesi Yukarı Kavrun Yaylası bu sabah beyaz örtü ile kaplandı. Kar sürprizi yaşayan yaylacılar hayvanlarını yayladan indirmeye başladı.
 
YAYLACILAR HAZIRLIKLARA BAŞLADI
 
Çamlıhemşin ilçesine 29 kilometre uzaklıktaki 2 bin 300 rakımlı Yukarı Kavrun Yaylası'nda sabah saatlerinde kar yağışı başladı. Beyaza bürünen yaylada kar kalınlığı yer yer 5 santimetreyi aştı, yaylacılar kar yağışı ile göç için hazırlıklara başladı. Kimi yaylacılar hayvanları ile ilçe merkezine doğru yola koyulurken, kimileri de üzeri kar ile kaplanan otları kamyonlara yükledi. Bazı vatandaşlarda kar üzerine 8 Ekim tarihini yazarak fotoğraf çekti.
 
 
VATANDAŞLAR ŞAŞIRDI
 
Sabah kalkınca kar yağışı ile karşılaştıklarını belirten yayla sakinleri, "Kar erken geldi. Birkaç gün öncesine kadar hava iyiydi. Ancak hava dün soğudu, bu sabah karla uyandık. Yemyeşil yaylayı beyaz görmek de güzel" dediler.
 
 
 
EKİPLER UYARDI
 
Bu arada, Rize-Erzurum kara yolu üzerindeki 2 bin 640 rakım Ovit Dağı geçidinde de kar yağışı başladı. Karayolları ekipleri sürücülere dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunuyor.
 
YÜKSEKOVA'DA DA KAR BASTIRDI
 
Öte yandan Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde de yaklaşık bir haftadır etkili olan yağmur ve rüzgarlı hava, Yüksekova'nın doğusunda yer alan Cilo sıradağlarında gece yerini kar yağışına bıraktı. 4 bin 135 metre yüksekliğindeki Cilo Dağları'nın zirveleri kar yağışı ile birlikte beyaza büründü. Vatandaşlar, Cilo dağlarına bu yıl karın erken yağdığını belirtirken, dağlardaki koyun sürüleri de sağuk hava yüzünden dağlardan ovalara doğru inmeye başladı.
HABER ETİKET : rize 2015 ilk karı
Yazdır
Paylaş
Yapılan Yorumlar [ 0 ]
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ

Resim Video

© Copyright 53.gen.tr. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
VipTicaret