Cumhurbaşkanı 2 Martta Rizede
Şehit Emniyet Müdürü Rize'den Dualarla Uğurlandı
2018 Yaş Çay Fiyatı Belirlendi
Cumhurbaşkanı RTE Rizede
Rize Havalimanı Çalışmaları Başladı

Rize Chp İl Teşkilatında Toplu İstifa

CHP Rize İl Başkanı Mehmet Aslankaya'nın görevden alınmasına tepki gösteren il yönetimi ve il gençlik kolları üyeleri, istifa etti.
Rize Chp İl Teşkilatında Toplu İstifa
CHP Rize İl Başkanı Mehmet Aslankaya'nın görevden alınmasına tepki gösteren il yönetimi ve il gençlik kolları üyeleri, istifa etti.
 
Aslankaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu ile ilgili düşüncelerinin olumsuz olduğunu belirterek, bu yöndeki görüşlerini daha önce parti yönetimine bildirdiğini söyledi.
 
Bir hafta önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na da bu düşüncelerini açıkladığını ifade eden Aslankaya, "Bu kişiyle Rize'de siyaset yapmayacağımı' söyledim. Ankara da benim görevden alınmam ve genel başkan danışmanı olarak atanmam, il yönetiminden daha önce istifa eden bir kişinin il başkanı olarak atanması yönünde karar aldı" dedi.
 
 
"20 sene karşı karşıya siyaset yaptık"
 
Aslankaya, parti genel merkezinin kararına saygı duyduğunu belirterek, "Karar sonrasında il yönetimimiz ve gençlik kolları görevinden istifa etti. İlçe yönetimlerinden, gelişmeler sonrasında istifa etmemelerini istedik. Parti bizim partimizdir, Mehmet Bekaroğlu'nun partisi değildir. Biz ideolojik olarak Mehmet Bekaroğlu ile 20 sene karşı karşıya siyaset yaptık. Yani bir Şevki Yılmaz eksik burada" diye konuştu.
 
Danışman olarak görev yapıp yapmayacağına daha sonra karar vereceğini dile getiren Aslankaya, şunları kaydetti:
 
"Ben partimi destekliyorum, partimin iktidar olmasını istiyorum. Düşüncemiz bu. Mehmet Bekaroğlu daha dün geldi, ben 40 yıldır bu partinin içindeyim. Sırası gelince 8 Haziran'da CHP beklentilerin altında kalırsa Mehmet Bekaroğlu değil, çok kişi kalmaz orada. Cumhuriyet Halk Partisi'nde çok değerli insanlar var."
Yazdır
Paylaş
Yapılan Yorumlar [ 0 ]
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ

Resim Video

© Copyright 53.gen.tr. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
VipTicaret